Strona w trakcie przebudowy
Za utrudnienia przepraszamy

Ferie 2013 - podsumowanie

Treść

Otwarte zajęcia z opiekunem odbywały się dziennie w godzinach około południowych, uczestnicy mieli do wyboru dyscyplinę i czas, jaki spędzą w hali sportowej. Ta forma sportowego spędzania wolnego czasu cieszyła się największą popularnością wśród naszej młodzieży, gdyż dziennie odwiedzało halę około 50 uczestników. Nie była to jednak jedyna forma uczestnictwa w programie „Ferie 2013”, odbyły się 4 turnieje piłki nożnej, każdy w innej kategorii, turniej tenisa stołowego, turniej mini piłki siatkowej, zawody w narciarstwie biegowym, a także szkolenie narciarskie w Istebnej, o czym w osobnym artykule.

Turnieje piłkarskie
W wszystkich turniejach uczestniczyły drużyna z naszej gminy oraz dla urozmaicenia rywalizacji zaproszono kilka drużyn z sąsiednich gmin.
Piłkarskie turnieje ferii rozpoczęli juniorzy rocznika 1993 i młodsi. 16 lutego w hali sportowej rywalizowało 5 drużyn: GKS „Krupiński” Suszec, LKS Brzeźce, UKS „Czapla” Kryry, LKS Mizerów i LKS Studzionka. Trzy pierwsze z wymienionych drużyn zdobyły identyczną liczbę punktów, a o klasyfikacji końcowej zadecydował lepszy bilans bramek. Najlepszym okazał się GKS „Krupiński” Suszec, z bilansem +6 bramek. Natomiast Brzeźce uzyskując bilans +4, wyprzedziły „Czaplę” Kryry, tylko jedną bramką. Czwartą lokatę zajął LKS Mizerów. Najlepszym bramkarzem turnieju uznany został Tomasz Zakrzewski z Suszca.

Studzionka : Brzeźce 1:2

Skład zwycięskiej drużyny: Tomasz Zakrzewski, Patryk Kumor, Jakub Kania, Kamil Mikołajec, Radosław Urbanek, Wojciech Jureczko, Mariusz Matyasik, Jacek Gębała

W poniedziałek 18 lutego, do rywalizacji przystąpili piłkarze z rocznika 2002 i młodsi oraz 1999 i młodsi. W dwóch turniejach rywalizowało 7 drużyn. W kategorii wiekowej 2002, bezkonkurencyjni okazali się młodzi piłkarze z Mizerowa, wygrywając mecze z UKS Suszec i UKS „Czapla” Kryry zapewnili sobie pierwsze miejsce w turnieju. Istotną przewagę dało Mizerowianom doświadczenie piłkarskie z rywalizacji ligowej, w której uczestniczą w okresie letnim. Drugie miejsce w kategorii 2002 zajęli Kryrzanie, trzecim miejscem tym razem musiał zadowolić się UKS Suszec. Najlepszym bramkarzem został wybrany Kacper Gruszka, a najlepszym strzelcem Maksymilian Biela, obaj z LKS Mizerów.

Mizerów : Suszec 2:0
Kryry : Mizerów 0:2
Kryry : Suszec 1:3
Suszec : Mizerów 4:1
Mizerów : Kryry 1:1

Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Gruszka, Mateusz Grabowski, Szymon Czusz, Nikodem Pojda, Maksymilian Biela, Dawid Gamża, Maciej Gamża, Dawid Gizler

W drugim turnieju rozegranym tego dnia uczestniczyli piłkarze rocznika 1999 i młodsi. Tym razem turniej został zdominowany przez piłkarzy z „Czapli” Kryry. Drużyna ta wygrała wszystkie spotkania zdobywając 9 bramek i tracąc tylko 2. Tuż za Kryrami uplasował się UKS Suszec, a trzecią lokatę tym razem musiał się zadowolić LKS Mizerów. W turnieju uczestniczyła też drużyna UKS Warszowice, która nie zdołała jednak stawić czoła dobrze dysponowanym drużynom z Gminy Suszec. Najlepszym bramkarzem został wybrany Paweł Harendarz z Suszca, a najlepszym strzelcem został Krzysztof Gorzko z Kryr.

Warszowice : Suszec 1:5
Kryry : Mizerów 5:1
Warszowice : Kryry 1:3
Suszec : Mizerów 3:0
Warszowice : Mizerów 1:3
Suszec : Kryry 0:1

Skład zwycięskiej drużyny: Paweł Wojciech, Łukasz Jatczak, Krzysztof Gorzko, Szymon Folek, Jakub Tomala, Konrad Tomala, Piotr Czernecki, Kacper Musioł, Kamil Chrobak, Oskar, Kumor, Kacper Folek, Wiktoria Urbaniec.

Ostatni turniej piłkarski odbył się 20 lutego, a uczestniczyli w nim piłkarze rocznika 1996 i młodsi. W tym turnieju wzięły udział 3 drużyny z Suszca i jedna z Mizerowa. Wobec braku innych drużyn liczna ekipa z Suszca rozdzieliła się na 3 mniejsze drużyny, aby wydłużyć czas rywalizacji i atrakcyjność turnieju. Po 6 meczach, Mizerów okazał się zdobywcą 1 miejsca w turnieju. Najlepszym bramkarzem wybrano Wojciecha Libera, natomiast najlepszym strzelcem został Dominik Mikołajec, obaj z Suszca.

Real : Mizerów 0:12
Atomówki : Bandz 5:3
Real : Atomówki 2:10
Mizerów : Bandz 1:2
Real : Bandz 3:18
Mizerów : Atomówki 8:2

Skład zwycięskiej drużyny: Dawid Stępniak, Mateusz Czech, Marek Grabowski, Łukasz Orszulik, Olaf Tokarczyk.

Drużyny biorące udział w turniejach nagrodzono dyplomami i pucharami, wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki, a wszyscy zawodnicy otrzymali słodycze.

W piątek 22 lutego odbyły się: turniej tenisa stołowego, mini piłki siatkowej i wyścigi na nartach biegowych. Klasyfikacja turnieju tenisa stołowego:
Kategoria szkół podstawowych – I miejsce- Kamil Gajczak, II miejsce- Roman Gabiec, III miejsce- Marek Krent.
Kategoria gimnazjum chłopców – I miejsce- Paweł Wiencek, II miejsce- Mateusz Wiencek, III miejsce- Mateusz Jawor.
Kategoria gimnazjum dziewcząt – I miejsce- Natalia Matląg, II miejsce- Monika Krzysteczko.
Turniej mini piłki siatkowej zdominowały podopieczne trenera Mieczysława Jacka, Zwycięska drużyna zgrała w składzie: Natalia Matląg, Katarzyna Walewska, Martyna Mazurek.
W narciarstwie biegowym, w biegu indywidualnym na czas na dystansie 2 okrążeń boiska, klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce- Roman Grabiec, II miejsce- Marek Krent, III miejsce- Kamil Gajczak.