Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

I Międzynarodowe Zawody Sportowe dla osób niepełnosprawnych - 7.05.2003

Treść

I Międzynarodowe Zawody Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych
7 maj 2003


Ponad stu zawodników z dziesięciu ośrodków i warsztatów terapii zajęciowej wzięło udział w I Międzyośrodkowych Zawodach Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych.
Rywalizowano w 15 konkurencjach indywidualnych i 7 drużynowych. Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal i dyplom uczestnictwa, a zwycięscy złote, srebrne lub brązowe medale. Natomiast dla zwycięskich drużyn organizatorzy przygotowali stosowne statuetki.

 

 

Najlepszą drużyną okazał się zespół Warsztatów Terapii Zajęciowej przy DPS w Rudzie Śląskiej Halembie. On to też otrzymał nagrodę główną zawodów - puchar przechodni starosty pszczyńskiego.

Organizatorami sportowego spotkania osób niepełnosprawnych byli: Caritas Archidiecezji Katowickiej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Pszczynie. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali również wolontariusze z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie wraz z wychowawczynią Mirelą Lubecką.

Impreza ta była częścią trwającego do 17 maja Słonecznego Tygodnia i zarazem jedną z cyklu imprez organizowanych przez Caritas Archidiecezji Katowickiej w ramach Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych. 

257855