Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Mecz Piłki Siatkowej - Polska - Katar - 20.07.2003

Treść

Mecz piłki siatkowej Polska - Katar 

 20.07.2003

 

To była nie lada gratka dla miłośników siatkówki. 20 lipca w hali sportowej w Suszcu zmierzyły się reprezentacja Polski juniorów i pierwsza reprezentacja Kataru. Zmaganiom siatkarzy przyglądali się licznie zgromadzeni kibice.

Reprezentacja Kataru pomimo osłabionego składu rozpoczęła bardzo zdecydowanie, prowadząc w pierwszym secie 5:1. Atakujący Kataru, Ali Hameed, bardzo silną i precyzyjną zagrywką wprowadził trochę zamieszania w szeregach Polaków. Na odpowiedź naszych juniorów nie trzeba było długo czekać. Mierzącego 211 cm, Marcina Możdżonka, podczas ataku z "krótkiej", żaden z zawodników nie mógł zatrzymać. Biało - czerwoni stopniowo odrabiali straty, a w pozostałej części meczu ich przewaga była już znacząca. Na pochwałę zasługuje także Paweł Woicki, najniższy w składnie Polaków (182 cm wzrostu), który "dwoił się" a nawet "troił", rozgrywając piłkę od partnerów.

Reprezentacja Polski juniorów  zdecydowanie pokonała pierwszą reprezentację Kataru 3-0 (25:21, 25:17, 25:20).

Po meczu trener reprezentacji Kataru Zohair Salah, chwaląc suszecki obiekt sportowy, wyraził chęć rozegrania jeszcze jednego meczu w Suszcu - podczas wrześniowego zgrupowania w Polsce.

 

257865