Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Sportowcy dla Daniela - 30.01.2005

Treść

Sportowcy dla Daniela

30.01.2005

 

 

Impreza rozpoczęła się od turnieju piłkarskiego z udziałem siedmiu drużyn, podzielonych na dwie grupy. W finale spotkali się zwycięzcy obu grup: Hotel Imperium Pszczyna i GKS Krupiński Suszec. Lepsi okazali się pszczynianie, którzy pokonali gospodarzy 5:2. W meczu o trzecie miejsce zagrały ekipy Marmuru Radostowice i CBS Suszec. Gra była wyrównana i dopiero w rzutach karnych zwyciężyli radostowiczanie.

Drugim punktem programu był mecz towarzyski śląskich dziennikarzy z oldbojami z Suszca. Dziennikarze z różnych powodów nie dopisali, ale w samym meczu nie zabrakło emocji. Po czterdziestu minutach zaciętego pojedynku gra zakończyła się remisem 3:3. Na zakończenie tego meczu uhonorowani zostali zasłużeni działacze sportowi z terenu Gminy Suszec: Szymon Sekta z Kobielic, Tadeusz Szczotka z Radostowic, Ludwik Paszyna z Kryr, Jacek Litera z Suszca, Alojzy Wuzik z Mizerowa i Marian Neumann z Suszca.

Największe sportowe emocje wzbudził trzeci piłkarski mecz tego dnia - spotkanie Górnika Zabrze i Zagłebia Sosnowiec. Zanim rozpoczęła się ich rywalizacja, w trybuny poleciały piłki ufundowane przez Hotel Impreium. Mecz, mimo iz był przerywnikiem w przygotowaniach do sezonu, obfitował w zaciętą walkę i piękne bramki. Ostatecznie drugoligowcy z Sosnowca okazali się lepsi i wygrali 6:2.

 

Przez cały czas trwania imprezy przygrywała orkiestra dęta KWK "Krupiński" i prowadzone były licytacje piłkarskich gadżetów. Do wylicytowania były: koszulki Polonii Warszawa, Widzewa Łódź, Górnika Zabrze, a także Bartosza Karwana z reprezentacji Polski oraz proporczyki, piłki z podpisami zawodników, książka Jerzego Engela z autografem. Największy bój stoczył się o koszulkę i plakat Zagłębia Sosnowiec z podpisami zawodników. Zestaw ten poszedł za 1 tyś. zł. Podobny zestaw, tyle że Amiki Wronki został wcześniej sprzedany za 630 zł na internetowym portalu pless.pl. W sumie z licytacji koszulek zdołano uzbierać 2530 zł. Do tego doliczyć trzeba 957 zł uzyskane ze sprzedaży cegiełek, które rozprowadzało zaangażowane w sprawę Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z cukrzycą w Gliwicach oraz wpisowe od drużyn, biorących udział w imprezie. Zebrano prawie 5 tyś. zł.

 

 

Organizatorami tego zasługującego na uznanie przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Gminny Zespół Oświaty i Sportu w Suszcu oraz Hotel Imperium, którego właścicielem jest Jerzy Folwarski.

 

więcej zdjęć -----> kliknij

257855