Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Turniej Turniej o Puchar Wójta Gminy Suszec - 10 lipca 2005

Treść

Turniej o Puchar Wójta Gminy Suszec

10.07.2005

 

Na początku lipca zorganizowano zawody w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Suszec. Rozgrywki prowadzone były w kategorii open. Zgłosiło się do nich sześć drużyn z pięciu sołectw. Wystartowały ekipy z Suszca, Kobielic, Radostowic, Mizerowa i Kryr, które podobnie jak w poprzednim roku wystawiły dwie drużyny.

W niedzielę 10 lipca, na boisku w Mizerowie odbył się półfinał i mecz finałowy. Eliminacje do niedzielnych meczów rozegrane były dzień wcześniej. Drużyny podzielono na dwie grupy: A i B. W pierwszej znalazły się Kobielice, Radostowice i Mizerów, a w drugiej Straż Kryry, Kryry i Suszec. Do półfinału awansowali: Kryry, Radostowice, Mizerów i Suszec. Kryry wygrały z Radostowicami 2:1, a Suszec z Mizerowem 2:0.

W meczu o trzecie mijesce miało dojść do spotkania wielokrotnego zwycięzcy turnieju (Radostowic) z Mizerowem, ale pierwsza z tych drużyn niespodziewanie wycofała się z rozgrywek, gdyż nie mogła dogadać się z sędzią. Natomiast walka o pierwsze miejsce trzymała kibiców w napięciu do ostatniej sekundy meczu. W pierwszej połowie nikt nie strzelił bramki, a w drugiej zapowiadało się, że będzie tak samo i już zaczęto mówić o dogrywce i rzutach karnych. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem Michałowi Pustelnikowi udało się okiwać obrońcę Suszca i zawodnik znalazł się sam na sam z bramkarzem. Z okazji tej skorzystał, zapewniając swojej drużynie upragnione zwycięstwo.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki eliminacji:

Kobielice - Radostowice 1:3

Straż Kryry - Kryry 0:1

Kobielice - Mizerów 0:2

Kryry - Suszec 0:2

Radostowice - Mizerów 3:0

Straż Kryry - Suszec 0:1

 

 

 

 

 

257858