Puchar Wójta w Piłce Noźnej 11-osobowej 27.07.2008

Treść

Turniej Piłki Nożnej
o Puchar Wójta Gminy Suszec
Mizerów 27.07.2008 r.

Tradycją ubiegłych lat na turnieju spotkały się drużyny reprezentujące regiony Gminy Suszec. Uczestnikami byli mieszkańcy Gminy oraz gościnnie występująca reprezentacja Łodygowic.
Turniej ten odbywa się od wielu lat i jest dla drużyn piłkarskich naszej gminy okazją do porównania swojej formy i sprawdzenia się przed nowym sezonem. W rywalizacji uczestniczyły trzy drużyny naszej gminy: z Mizerowa, Radostowic i Kryr oraz gościnnie występująca reprezentacja Łodygowic.
Podobnie jak w ubiegłym roku, turniej odbył się na boisku przy szkole w Mizerowie. Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym. Mizerów nie okazał się gościnny i zebrał najwyższe trofeum. Piłkarze w trzech meczach zdobyli siedem punktów, dwa razy wygrywając i raz remisując. Spotkanie z Łodygowicami nie pozostawiło złudzeń, co do tego, kto rządzi na boisku. Mecz mizerowianie zakończyli wygraną 2:1. Trudniejsza okazała się potyczka z Radostowicami. Obydwa kluby zdobyły w tej konfrontacji po jednym golu.
Największe emocje towarzyszyły ostatniemu meczowi, Mizerów podejmował Kryry, a ponieważ to sąsiadujące ze sobą miejscowości , nie brakowało kibiców obydwu drużyn. Pierwsza połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia. Na przerwę gracze udali się z dorobkiem jednej bramki.  Kiedy już wszystko wskazywało, że spotkanie zakończy się remisem, kapitan LKS Mizerów Adam Stęchły w ostatniej minucie strzelił upragnionego gola, dowodząc tym samym, kto w tym dniu był najlepszą drużyną na boisku.
Dla LKS Mizerów było to kolejne zwycięstwo w tym turnieju. Również w zeszłym roku gracze tego klubu wywalczyli Puchar Wójta Gminy Suszec. Drugie miejsce w turnieju zdobyli gracze Radostowic, trzecie – Łodygowic, a ostatnie – reprezentacja Kryr.
Puchary i medale dla najlepszych wręczyli wójt Marian Pawlas oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty i Sportu Zbigniew Łoza.

18:00     Mizerów - Kryry                    2:1

Dziękujemy drużynom za udział w spotkaniu, a kibiców zapraszamy na następny turniej.