Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Gminne Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Suszec 6.10.2008

Treść

 

Gminne Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Suszec

6.10.2008

 

Bieganie od kilku lat staje się coraz modniejsze. Biegaja politycy, gwiazdy estrady i telewizji oraz zwykli ludzie. Biegają młodzi i seniorzy.

6 pażdzirnika w okolicach zbiornika wodnego "Gwaruś" odbyły sie Gminne Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Suszec. Była to już dziesiata edyzja tej niezwykle zacietej rywalizacji, w której uczestniczyło 140 dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów gminy Suszec.

Każdy uczestnik zawodów wie, że bieganie uaktywnia pracę całego organizmu, usprawnia funkcjonowanie serca, płuc oraz mięśni. Poprawia krążenie krwi i ukrwienie całego organizmu.

Tegoroczne zmagania dostarczyły ich uczestnikom wielu wrażeń, a dotarcie do mety, gdzie zawodnicy dosłownie padali na trawę, rekompensowało włożony w bieg trud i wysiłek.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych najszybciej pobiegły: Katarzyna Wyrobek, Dorota Dramińska, Monika Pawlas, Karina Machnik, Anna Godziek i Sabina Otremba z Radostowic. Drugie miejsce zajęły suszczanki, a trzecie kryrzanki.

Wśród uczniów SP najlepiej spisali się zawodnicy z Suszca: Mateusz Cimała, Mateusz Dubiel, Mirek Gałuszka, Mateusz Nykiel, Tomek Mikołajec i Marcin Damek. Jako drudzy dobiegli uczniowie z Kobielic, a trzeci z Radostowic.

Wśród gimnazjalistów i gimnazjalistek najszybciej biegają uczniowie z Suszca (Sicińska Alicja, Owczarzak Karolina, Stebel Aleksandra, Gruszka Izabela, Koczar Karolina, Grzanka Marta, Godziek Martyna, Brząkalik Patryk, Koczar Łukasz, Basa Jarosław, Muła Mateusz, Więcek Kamil, Harazin Daniel, Łata Bartosz).

Na drugim miejscu w obydwu kategoriach uplasowali się gimnazjaliści z Radostowic, a na trzecim wśród dziewcząt i czwartym wśród chłopców - reprezentacja Kryr. lepsi od kryrzaqn okazali się nauczyciele wychowania fizycznego ( Artur Zemlak, Wojciech Witoszek, Dawid Musiolik, i Marcin Weideman) wraz z lekarzem Wojciechem Kasińskim, którzy już od wielu lat dają młodzieży dobry przykład i propagują bieganie.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy zaciętej rywalizacji i  dobrej kondycji.

 

278969