Treść

AKTUALNOŚCI

aktualizacja 13.02.2010r.

Związek Górnośląski Suszec po raz kolejny mistrzem.

W pierwszą niedzielę marca zakończyła się finałowa faza Suszeckiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Oldbojów.

Po raz kolejny w ostatnim meczu ligowym o mistrzostwo ligi zmierzyli się odwieczni rywale tej ligi; Związek Górnośląski Suszec i Orły Mirosława K. Orły ruszył do ataku i zdobyły bramkę już w 1 minucie meczu. Z biegiem czasu coraz bardziej niebezpiecznie robiło się pod bramką Orłów i mimo dobrej obrony drużyny z Pszczyny, zakończyło się to bramką dla Suszca zdobytą w 14 minucie przez Jacka Mikołajca. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Przewaga punktowa w tabeli pozwalała górnoślązakom na zdobycie mistrzostwa nawet w przypadku remisu. Jednak każdy kto gra w halową piłkę nożną wie, że lepiej nie próbować grać „na remis”, gdyż w halówce bramki szybko się zdobywa. Górnoślązacy nie spoczęli więc na laurach i nie bronili remisu tylko ruszyli w drugiej połowie do kolejnych ataków. Dzięki temu w 29 minucie Mariusz Garus zdobył podwyższył rezultat na 2:1, a 37 minucie kolejną bramkę dla Suszca zdobył Krystian Szulik ustalając wynik końcowy na 3:1.
Związek Górnośląski Suszec został Mistrzem Ligi Oldbojów sezonu 2009/2010. Potknięcie Orłów wykorzystała drużyna z Łazisk. Która dzięki zwycięstwie nad Madness Żory „wskoczyła” na drugie miejsce w lidze. Orły musiały w tym sezonie zadowolić się trzecią lokatą.
Królem strzelców został Dariusz Komander (Orły) z 20 zdobytymi bramkami.
Najlepszym bramkarzem został Adam Gałuszka z Suszca.

Awans do fazy finałowej zapewniły sobie drużyny; ATS Orły, Związek Górnośląski Suszec, Madness Żory i Solidarność Łaziska .

7 marca 2010r.
Ostatnia kolejka LIGI OLDBOJÓW!!
Przesunięta została godzina rozpoczęcia meczu
Związek Górnośląski Suszec- Orły Pszczyna w związku z prośbą kapitana Związku Górnośląskiego i zgodą kapitana Orłów.

Mecz zadecyduje o mistrzostwie ligi. Dodatkowo dla Orłów stawką jest nie tylko mistrzostwo. W przypadku przegranej Orłów i wygranej Łazisk, Łaziska awansują na drugie miejsc.

Proszę także aby drużyna Madness Żory uregulowała opłatę za fazę finałową.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozgrywki podzielone zostały na dwie fazy:
I Eliminacyjna
W której odbędzie się 7 kolejek ligowych na zasadzie "każdy z każdym".
II Finałowa
W tej fazie zmierzą się 4 najlepsze drużyny wyłonione po zakończeniu fazy eliminacyjnej. Cztery najlepsze drużyny zagrają jeszcze 3 dodatkowe kolejki także na zasadzie każdy z każdym.
Wyniki (zdobyte punkty i bramki) zostaną doliczone do osiągniętych wyników z fazy eliminacyjnej.
Łączna klasyfikacja fazy eliminacyjnej i finałowej wyłoni MISTRZA LIGI OLDBOJÓW.

Wpisowe do fazy eliminacyjnej - 300 zł. 150 zł Płatne do 30 listopada br., 150 zł płatne do 10 stycznia 2010r.
Wpisowe do fazy finałowej - 150 zł. Płatne po zakończeniu fazy eliminacyjnej. Płaca tylko te drużyny, które awansują do fazy finałowej.